CVITA U NAPADU / Žestok sukob na otvaranju 2. HNL: Igor Cvitanović reagirao na start, nastao je kaos na terenu: 'Što je, ma što je, ajde dođi'

Sukob u Bijelom Brdu, Cvitanović reagirao na grubi prekršaj

16.8.2021.
10:34
Screenshot: You Tube

Napeto je bilo jučer na otvaranju druge hrvatske nogometne lige u Bijelom Brdu, naselju u sastavu općine Erdut, na utakmici tamošnjeg BSK-a i Dinama 2. Naguravanju, verbalnim sukobima, gužvi, napetim scenama kumovao je jedan neoprezni prekršaj domaćeg igrača, nakon čega je intervenirala klupa Dinama. Mada, igrač domaćeg sastava nije i ne može biti jedini optužen za ono što se sve događalo kasnije, svi akteri su dali svoj "obol"...

DINAMO – ISTRA 5:1: /

Cvitanovićeve izmjene spasile dan! Lider je u jednom trenutku drhtao, igrači s klupe popravili dojam u uvjerljivom slavlju

Grub prekršaj

Naime, u 77. minuti susreta igrač BSK-a Karlo Majtanić napravio je nešto grublji prekršaj nad Ivijanom Svržnjakom odmah pred klupom Dinama i izazvao burnu reakciju Zagrepčana. Na Majtanića je prvo poludio Robert Botunac, pomoćnik Igora Cvitanovića u Dinamu, a imao mu je što za reći i nešto mirniji Cvitanović, trener momčadi.

Botunac i Majtanić dobro su se zakačili

Botunac i Majtanić dobro su se zakačili. Prema onom što se može vidjeti u snimci utakmice, koja je stavljena na You Tube kanal Bijelog Brda, odnosno na streamu samog dvoboja.

Majtanić i Botunac u verbalnom obračunu.

"Što je, ma što je, ajde dođi", može se pročitati s usana Majtanića.

Prekipjelo i Cvitanoviću

Prekipjelo je i Cvitanoviću, pa se unio u lice domaćem predstavniku kluba Damiru Horvatu te su bili razdvojeni kako ne bi došlo do fizičkog sukoba. Sudac Patrik Kolarić stoga je dodijelio crvene kartone Cvitanoviću, Horvatu i Botuncu, dok je Majtanić za prekršaj dobio žuti karton. Trajala je rasprava, dok sudac nije počeo dijeliti crvene...

Majtanić dobacuje Botuncu, Cvitanoviću je tu prekipjelo.

Susret je završio pobjedom BSK-a 2-1. Golove su u osmoj i 41. minuti postigli Donato Bernobić i Hrvoje Ilić, a poraz Dinama u šestoj je minuti ublažio Ivijan Svržnjak.