AFRIČKI FINALE U ČILEU: / Branitelji naslova protiv izbacivača malih Vatrenih

U finalu Svjetskog prvenstva za nogometaše do 17 godina igrat će afričke reprezentacije, Mali i Nigerija.

6.11.2015.
6:45
AFP, ANDRES PINA

Belgija je povela

Poveli su Belgijci pogotkom Dantea Riga u 16. minuti, bio je to prvi gol koji su Malijci primili na ovom prvenstvu nakon više od 300 minuta. Radost europske reprezentacije čija je seniorska vrsta zasjela na prvo mjesto Fifine ljestvice, nije dugo trajala. U 22. minuti izjednačio je Boubacar Traore, a u nastavku je ova afrička repezentacija u potpunosti nadigrala suparnike. U 55. je zabio Sidiki Maiga, u 85. posao je zaključio Sekou Koita.

HRVATSKA SVE DALJE OD TOP 10: /

Apsolutna senzacija na vrhu svjetske ljestvice

Golčina Meksikanca Cortesa

Aktualni prvak Nigerija i četverostruki pobjednik SP-a U-17, za finale je svladala Mexico 4:2. Na utakmici u Concepcionu, poveli su Meksikanci pogotkom Kevina Magane u 7. minuti. Nigerijci su uzvratili preko KelechijaNwakalija (35.) iz slobodnog udarca i Orjia Okwonkwa (43.) koji je snažno pogodio iz daljine.

U 59. minuti stigao možda i najljepši gol prvenstva. Meksikanac Diego Cortes zabio je prekrasan pogodak nakon solo prodora za 2:2, no Nigerijci su imali spreman odgovor. Osinachi Ebere (67.) je povisio prednost Afrikanaca na 3:2, a Victor Osimhen (83.) zaključio je pobjedu 4:2 pogotkom s bijele točke.

Finale se igra u nedjelju, 8. studenog u Vini del Mar.