U fantastičnom meču 3.

30.6.2012.
22:45
VOYO logo

Kada je Čilić ispustio prednost 2:0 u setovima, a onda i prvi servis za meč u petom, vjerojatno su mnogi pomislili da neće uspjeti po drugi puta nakon 2008. godine izboriti plasman u osminu finala ovog turnira. Međutim, Međugorac je bio čeličnih živaca, propustio je pregršt prilika za puno raniju pobjedu, ali je do kraja zadržao koncentraciju i na kraju dobio peti set sa 17-15.

Gledatelji su možda već počeli razmišljati kako bi Čilić i Querrey mogli biti na tragu Johna Isnera i Nicolasa Mahuta, koji su prije dvije godine u Wimbledonu u tri dana igrali 11 sati i pet minuta u najdužem meču u povijesti tenisa, a Isner je dobio peti sa 70:68.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Međutim, Marin je posao obavio nakon samo 32 gema u petom setu. Čilić je meč otvorio izgubljenim servisom u prvom gemu. U osmom je nadoknadio zaostatak. U tie-breaku je Amerikanac poveo s 5:2, Čilić se vratio i osvojio set zahvaljujući dvostrukoj pogrešci suparnika na kraju.

U 2. setu je Čilić dominirao i došao do cilja bez većih problema. U trećem setu Čilić kod 2:2 nije iskoristio 15-40 na Amerikančev servis, a u desetom gemu je spasio set-loptu suparnika. U tie-breaku je Querrey poveo 4:0 u tu je priči bio kraj. U četvrtom je Querrey prvi došao do breaka, Čilić je vratio ravnotežu i oduzeo servis suparniku u osmom gemu. Kod vodstva 5:4 imao je 0-30, bio je na dva poena od pobjede, ali do meč-lopte nije stigao. Querrey je opet bolje odigrao tie-break.

Bio je to drugi najduži meč u povijesti slavnog turnira. Marin Čilić iskoristio je prvu meč-loptu nakon pet sati i 31 minute igre. Samo peti set trajao je dva sata i 7 minuta. Dakako, najduži meč u povijesti ovog turnira je ogled iz 2010. godine u kojem je Amerikanac John Isner u meču koji se protegnuo u tri dana nakon 11 sati i 5 minuta igre dobio Francuza Niclasa Mahuta 70-68 u petom setu. I napokon, vrhunac drame u petom setu. Čilić je u 11. gemu napravio break. Kada je servirao za meč kod vodstva 6:5, ostao je na samo jednom poenu. Mogao je do novog breaka kod 7:7, ali nije uspio. U sljedećem gemu je opasno živio na svom servisu, ali je nakon 0-30 ipak izvukao gem.

I napokon, bez rezultata 30-30 nije mogao proći niti gem u kojem je Čilić drugi puta servirao za pobjedu. Querrey je u fantastičnoj izmjeni nemoguće pohvatao nekoliko Marinovih odličnih napada, ali je pokleknuo nakon 29. udarca u poenu. Čilić je realizirao prvu meč loptu, te je upisao i treću uzastopnu pobjedu protiv Querreyja. Sve tri je ostvario na travi. Prvu u Wimbledonu prije tri godine, također u pet setova, a drugu ove godine u polufinalu Queen's Cluba u tri seta. Uvijek su igrali maksimalni broj setova i uvijek je na kraju bolji potez više i čvršće živce imao naš tenisač.

U osmini finala će naš najbolji tenisač igrati protiv pobjednika meča između Britanca Andyja Murraya i Cipranina Marcosa Baghdatisa.

Ferrer (7) – Roddick (30) 2-6, 7-6(8), 6-4, 6-3 Del Potro (9) – Nishikori (19) 6-3, 7-6(3), 6-1 Čilić (16) – Querrey 7-6(6), 6-4, 6-7(2), 6-7 (3), 17-15 Tsonga (5) – Lacko 6-4, 6-3, 6-3 Fish (10) – Goffin 6-3, 7-6(6), 7-6(6) Baker – Paire 6-4, 4-6, 6-1, 6-3 Kohlschreiber (27) – Rosol 6-2, 6-3, 7-6(6)

Wimbledon, 3. kolo, tenisačice: S. Williams (6) – Zheng (25) 6-7(5), 6-2, 9-7 Švedova – Errani (10) 6-0, 6-4 Schiavone (24) – Zakopalova 6-0, 6-4 Kvitova (4) – Lepchenko 6-1, 6-0 Paszek – Wickmayer 2-6, 7-6(4), 7-5 Vinci (21) – Lučić 7-6(4), 7-6(3) Ivanović (14) – Görges (22) 3-6, 6-3, 6-4 Azarenka (2) – Čepelova 6-3, 6-3