BRAVO CURE / Hrvatska slavila u Slovačkoj i napravila veliki korak prema Svjetskom prvenstvu

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija u prvoj je utakmici dodatnih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se igrati od 29. studenoga do 17. prosinca u Danskoj, Norveškoj i Švedskoj kao gost svladala Slovačku u Šali sa 25-23 (11-8)

7.4.2023.
20:57
Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska je pet minuta prije kraja dvoboja bila u nezavidnoj situaciji jer je Slovačka imala prednost 22-20, no onda je u tri minute postigla četiri gola, jednog nakon odbijanca, jednog iz sedmerca, jednog iz postavljenog napada i jednog iz protunapada, te stigla do konačnog preokreta.

Klara Birtić s pet i Lara Burić s četiri gola bile su najefikansije u sastavu Hrvatske, dok je Barbora Lancz sa sedam pogodaka predvodila Slovačku.

Uzvratna utakmica igrat će se u srijedu u Slavonskom Brodu, a ukupni pobjednik izborit će odlazak na SP.