Potpuni raspad sistema / Svjetski prvaci i europski doprvaci zamrznuli Hrvatsku na - 15 u Oslu i nanijeli joj jedan od najtežih poraza ikad

Danska je razbila Hrvatsku u Oslu do zabrinjavajuće mjere. Dagur Sigurdsson morat će odgovoriti na neka pitanja. Naravno, igrači isto snose dio odgovornosti. Ovaj poraz jako zvoni, iako su u pitanju moćni Danci u ovom slučaju

Danska - Hrvatska 37-22

Hrvatska muška rukometna repezentacija u nedjelju je u Oslu, na Gjensidige Cupu 2024., izgubila posljednju utakmicu na ovom jakom pripremnom turniru. Danska, aktualni svjetski prvak i europski doprvak, u oslabljenom sastavu, zamrznula je izabranike Dagura Sigurdssona na - 15. Na kraju je bilo 37-22. Ovaj poraz je vratio puno upitnika nad glavama hrvatskog rukometnog puka.

SUMRAK SAGA U OSLU /

Kaleb: 'Rezultat protiv Danske prešao je granice tolerancije, a jedna me stvar posebno ljuti'

"Danci su nam pokazali kako se to radi - bez milosti", rekao je Nikša Kaleb u prijenosu uživo na kraju utakmice našem Filipu Brkiću na glavom kanalu RTL-a.

Hrvatska je turnir završila s dva poraza protiv Norveške i Danske, te teško izborenom pobjedom protiv Argentine u drugom srazu u Oslu. Generalni dojam nije dobar. Dagur Sigurdsson imat će težak posao spremiti momčad za OI.

Emil Nielsen, vratar Danske, netipično je puno zabio. Imao je 15 obrana (48%) uz tri gola. Majko draga, kakav poražavajući podatak. Ovo je bila jedna od najgorih predstava Hrvatske ikad. Danci su Hrvatskoj u potpunosti očitali rukometnu lekciju. Šoštarić je bio najbolji hrvatski igrač. Zabio je tri sedmerca. Vistorop je isto zabio 3 gola. Emil Nielsen je MVP dvoboja. Imao je 15 obrana (48%) uz tri gola. Ukupno su danski golmani zabili kombinirano 4 gola na prazan gol.

Kronološki slijed utakmice - LIVE

60' - Gotovo je mučenje. Hvala Bogu na tome. Težak poraz.

59' - Vistorop je zabio 3 gol.

53' - Zabili smo tri gola za redom. 3-0 serija naših. Malo su se Danci opustili.

50' - Nielsen je zabio treći gol s gola na gol. Ne sjećamo se kad je Nielsen toliko zabio, a čovjek je golman. +16. 32-16.

46 - +15. Nevjerojatno. U igri bez vratara mi se ne snalazimo.

45' - Ubijaju nas. Sad je 30-16. Najvećih +14.

46' - Danci su na +13. To je najveća prednost dosad. Jakobsen nas uništava.

43' - Imamo igrača više. Idemo sad nešto napraviti. I da. Jelinić s krila zabija. Izvana smo nemoćni.

43' - Cindrić zabija 3 gol. Nielsen je prije toga opet zabio s gola na gol, po drugi put danas.

42' - Imaju Danci+12 opet. Najveća prednost. 25-13.

37' - Filip Ivić je ušao i stao na gol umjesto Mande, skinuo i omogućio gol našima u kontri trenutak poslije.

36' - Načinović odlično zabija. Bravo.

35' - Na osam smo golova u 35. minuta.

33.32 - Jakobsen Emil postiže 20 gol Danske za +12 (20-8).

32' - Šoštarić zabija sedmerac, svoj treći. 17-7. Prvi gol za Hrvatsku u nastavku.

32' - Mensah zabija za +11 (17-6).

32' - Nielsen uzima 11 obranu. Napad imaju Danci sad.

31' - Počeo je nastavak. Bože pomozi!

30'- Nielsen je potegao s gola na gol za +10. 16-6. Igramo slabo, nemoćno, ne znamo kad nam se ovako nešto dogodilo. Da nismo 18 minuta zabili više od gola, Danci su nam napravili 11-1. Mandić je jedini korektno odradio prvih 30 minuta sa 6 obrana. Nielsen ima 10 obrana i nestvarnih 63% učinka.

"Sigurdsson je prvi dužan dati određena objašnjenja. Što je htio na ovom turniru. Danci nas šamaraju, a javnost to nije htjela i ne želi. I igrači snose dio odgovornosti", rekao je Nikša Kaleb u prijenosu.

29' - Mandić je skinuo Jakobsenu, a iz otpatka dobivamo gol. 15-6. Gadno smo nastradali u prvom dijelu. Od 12. do 30. zabili smo samo jedan gol. Vistorop ga je zabio.

28.10 - Nema golova, ali napravili smo križanje za Maraša. Barem nešto što je Sigurdsson zamislio. Pa, zar im se sve mora crtati?!

28' - Evo Danaca na +8. Jako se mučimo. Ne možemo ništa napraviti kako spada.

27' - Duvnjak gleda s klupe kako Karačić radi faul u napadu.

23' - Konačno. Filip Visterop je prekinuo krizu. 12-6. Crna serija bez gola Hrvatske je zaustavljena.

22' - Gubimo 7 razlike. Puštamo Danske da igraju kao na treningu. Kao da ih puštamo da do kraja ostvare sve zamišljeno.

22' - 10 i pol minuta smo bez gola.

21' - Supergol Jakobsena. 6-0 serija za Dancu za +6. 10 minuta skoro smo bez gola. Imali smo 6 šuteva u Nielsenovu desnu stranu.

20' - Za 20 minuta smo zabili samo 5 golova. Ne uspijevamo razviti kontru.

18.36 - +5 Danske. Po prvi put. Loše, jako loše. Treba se više koncetrirati na obranu i napad. Sigurdssona čeka puno posla prije OI.

18' - Sedam minuta smo bez gola. Potpuno smo stali. Na 5-5 smo imali dvije situacije na vodstvo. Igramo na individualnu kvalitetu.

16.40 - Danci su dodali gas. Ne izgleda ovo dobro. Bez jake obrane teško se vratiti.

16' - Po prvi put Danci imaju +4 (9-5).

16' - "Moramo popraviti obranu kontri. Prvo Šoštarić, pa onda ostali", rekao je Nikša Kaleb našem Filipu Brkiću u prijenosu utakmice na glavnom kanalu RTL-a.

15' - Landin zabija za 8-5. 3-0 serija Danske.

14' - Brza dva gola Danaca nakon promašaja Šoštarića i Cindrića. Kako su Danci pakleni.

12.20 - Manda skida Simonu Pytlicku. Nažalost, nismo zabili za prvo vodstvo.

12' - Luka Lovre Klarica je izjednačio na 5-5.

09.03 - Nančinović je iznudio sedmerac. Klarica je fintom lijevo-desno navukao dvojicu na sebe. Šoštarić je zabio i drugi sedmerac za 4-4. Danska je imala 3-0, ali vratila se Hrvatska. Zabili smo dva gola iz igre i dva sedmerca.

07.25 - Šoštarić je iznudio sedmerac i sigurno zabio. 4-3. Uhvatili smo korak i zabili s igračem manje.

06.46 - Duvnjak je zaradio dvije minute. Šaubom je zabio igrač Danske. Efektno.

6' - Prebrodili smo krizu realizacije. Sad smo vezali dva gola. 3-2.

04.56 - Konačno. Cindrić je skoro nakon 5 minuta igre zabio prvi gol za Hrvatsku. Nielsen je skinuo dva zicera. Šoštariću s krila i Nančinoviću s crte.

04.33 - Nielsen je skinuo nakon izigrane obrane Danske. Odlično smo to odradili, ali nismo zabili.

03.40 - Danci imaju 3-0. Brzo smo izgubili loptu i Danci su iz kontre zabili. U napadu smo pokušali zabiti, ali Nielsen je to isto skinuo.

3' - Danska jednostavnim rukometom dolazi do 2-0. Cindrić je zakasnio u reakciji u obrani.

2' - Cindrićev pokušaj brani Emil Nielsen. Pohvalno je da smo produžili napad, nismo pucali nakon 5 sekundi. Nakon brzog napada na postavljenu obranu Danci zabijaju za 1-0.

1' - Oduzeta lopta Dancima. Idemo u prvi napad.

1' - Počela je utakmica. Sretno Hrvatska! Danska je svjetski prvak i europski doprvak. Imaju prvi napad. Mi se branimo u 6-0.

14.11 - Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

14.10 - Slijede himne. Prva je himna Danske.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija, nakon drame protiv Argentine i poraza od Norveške, superbrze reprezentacije, igra u nedjelju svoju treću i posljednju utakmicu na jakom pripremnom Gjensidige Cupa 2024. u Oslu. Trenutni skor im je 1-1.

Možda i najjači predstavnik tog modernog superbrzog rukometa, skandinavskog, koji trenutno dominira u svijetu, Danska, suparnik je izabranicima Dagura Sigurdssona. Loša vijest je da Kuzmanović i Martinović neće igrati zbog ozljeda. Otpao je i Zvonimir Srna.

Sigurdsson je zato morao napraviti nove preinake u sastavu. Uz Kuzmanovića, Srnu i Martinovića na tribini će biti i Ilija Brozovića, a u zapisnik ponovno ulaze Nikola Grahovac i Fran Mileta.

Utakmica s Danskom, jedinom reprezentacijom koja je tri puta bila svjetski prvak, po rasporedu je u 14.15 sati, a prijenos možete gledati na RTL televiziji.