Napokon se i to dogodilo: Gubitnici godine pobijedili!

Nakon dva neočekivana poraza, od Milwaukeeja i Detroita, prvaci NBA lige, košarkaši Miamija, mogli su vrlo lako kalendarsku 2012. godinu zaključiti novim porazom.

1.1.2013.
13:23
VOYO logo

U floridskom derbiju je Miami kod Orlanda slavio 112-110 nakon produžetka. Minutu prije kraja osnovnog dijela utakmice Miami je zaostajao za četiri poena, ali je Chris Bosh vezao dva točna šuta za izjednačenje 99-99 i produžetak. U njemu su James i Wade ubacili svih trinaest poena za Miami i osigurali mu pobjedu, s tim da je LeBron James zabio čak deset od ukupno 36. Imao je, inače, i osam skokova i jedanaest asistencija, dok je Wade ubacio 21 poen, uz šest skokova i tri dodavanja. Kod Orlanda je sa 28 poena prvi strijelac bio Arron Afflalo, ali je najbolji igrač bio Nikola Vučević sa 20 poena i čak 29 skokova! San Antonio je pobijedio na svom parketu Brooklyn 104-73, što je Netsima bio prvi poraz nakon trenerske smjene i dolaska na klupu PJ Carlesima. Katastrofalno su Netsi odigrali treću četvrtinu koju je San Antonio dobio sa 30-5. U tih 12 minuta je Brooklyn iz igre gađao 2-20 i zbog te užasne serije je skupo platio ovu utakmicu. Sa 20 poena i šest asistencija je najbolji igrač pobjednika bio Tony Parker, dok je Tim Duncan dodao 15.

http://www.youtube.com/embed/u5UTEWwLWIo Charlotte je prekinuo niz od 18 poraza i to na posve neočekivanom mjestu, kod Chicaga (91-81), dok je Houston dobio novu utakmicu s velikim brojem poena (123-104 protiv Atlante). Argentinac Carlos Delfino je s klupe sa 22 poena, četiri skoka i osam asista bio prvi igrač Houstona, a gađao je 6-8 za tri poena. Chicago - Charlotte 81-91 (Deng 20p, 12s, 4a / Walker 18p, 8s, 6a, Gordon 15p, 3s, 3a) Indiana - Memphis 88-83 (George 21p, 6s, 5a, West 13p, 9s / Randolph 21p, 15s) Orlando - Miami 110-112, produžetak (Vučević 20p, 29s / James 36p, 8s, 11a, Wade 21p, 6s, 3a) San Antonio - Brooklyn 104-73 (Parker 20p, 6a, Duncan 15p, 4s, 3a / Brooks 16p) Houston - Atlanta 123-104 (Delfino 22p, 4s, 8a, Harden 28p, 5a / Horford 18p, 13s, 4a) Oklahoma City - Phoenix 114-96 (Westbrook 24p, 7s, 9a, Durant 30p / Scola 24p, 6s)