BLISTAVA PARTIJA HRVATSKOG CENTRA: / Ante Žižić natrpao koš Real Madrida

Drugu pobjedu u trećoj utakmici četvrtfinalne serije košarkaške Eurolige upisala je momčad Real Madrida pobijedivši u Istanbulu Darušafaku 88-81.

26.4.2017.
23:49
Screenshot

Real je bio bolja momčad trećeg ogleda i sastav koji je uživao prednost tijekom cijele utakmice, pa se tako u posljednju četvrtinu ušlo s prednošću gostujućeg sastava 70-58. Uspjela je Darušafaka potom zakomplicirati utakmicu, no ne i napraviti potpuni preokret pa će tako sjajna igra hrvatskog centra Ante Žižića definitivno pasti u drugi plan.

A odigrao je Žižić upravo sjajno i valorizacijskim indeksom 28 sakupljenim u isto toliko minuta predvodio sve igrače. Postigao je 20 poena (7-8 iz igre, 6-7 slobodna bacanja) i imao pet skokova i dvije blokade za tursku momčad čiji je bio i najbolji strijelac. Real Madrid su do pobjede vukli Carroll (21 koš) te Ayon (18 poena, devet skokova) i Dončić (13 koševa, osam skokova).