Rafa okončao Dodigov tjedan iz snova

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije uspio iznenaditi najboljeg igrača svijeta Rafaela Nadala u polufinalu ATP turnira u Barceloni. Španjolac je bio bolji s uvjerljivih 6:3, 6:2.

23.4.2011.
20:38

Ivan Dodig pružio je vrlo dobar otpor Rafaelu Nadalu, no Kralj zemlje na svojoj je podlozi još jednom dokazao da je nesavladiv. Za 1 sat i 38 minuta naš je tenisač osvojio svega 5 gemova, ali meč je bio izjednačeniji nego što to rezultat sugerira.

U prvom je setu Nadal krenuo furiozno, osvojivši brejk odmah na startu. No, Dodig se vratio na 3:3 i odmah potom imao šansu za brejk. Ipak, nije izdržao pritisak i Španjolac je odnio set.

U drugom setu, drama tek na samom početku. Odličan Ivanov otpor Nadal je srušio brejknuvši ga na 3:2 od čega se Hrvat nije uspio oporaviti.

Vrijedi napomenuti kako je Dodiga izdao prvi servis koji je ostao na svega 48%.