SKINUTO SPLITSKO PROKLETSTVO / Slatki-gorki gruzijski

Image

U susretu skupine F kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine nogometna reprezentacija Hrvatske je u Splitu na stadionu Poljud pred 28.000 gledatelja pobijedila Gruziju 2:1 (0:1) i preuzela vodstvo u skupini.

3.6.2011.
20:01
VOYO logo

Gruzija je povela golom Kankave u 17. minuti i iako je izgledalo kao da ce Bilić na Poljudu popiti šalicu gorkog gruzijskog čaja, Hrvatska je uspjela okrenuti rezultat golovima Mandžukića (76) i Kalinića (78). Tijekom utakmice "vatreni" su tri puta uzdrmali vratnicu - Modrić u 26. minuti, Eduardo u 58. minuti, te Srna u 72. minuti.

Bila je to prva pobjeda hrvatske vrste u Splitu nakon što je u dosadašnjih devet susreta ostvarila tri poraza (Nizozemska, Njemačka, Danska) i šest neodlučenih ishoda (Brazil, Poljska, Španjolska, Slovenija, Danska, Italija).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Idući susret u kvalifikacijama Hrvatska ima 2. rujna na Malti.

Na ljestvici vodi Hrvatska sa 13 bodova, Grčka je druga sa 11 bodova i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Izrael sa 10 bodova. Gruzija je četvrta sa devet bodova.