HRVATSKI KUP / Rezerve prohujale protiv HAŠK-a

Igrači Dinama i Osijeka prošli su u četvrtfinale hrvatskog kupa nakon pobjeda protiv HAŠK-a i Radnika.

25.10.2011.
17:28
PIXSELL

Nogometaši Dinama i Osijeka izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa.

Dinamo je na stadionu Peščenica pobijedio drugoligaša HAŠK 4:0, a golove za 'modre' zabili su Ademi (7), Krstanović (34), Morales (41) i Sylvestr (53).

Osijek je na stadionu Gradski vrt imao daleko teži posao protiv Radnika iz Sesveta i na koncu je ostvario pobjedu 2:1. Strijelci za Osijek bili su Ljubojević (4) i Zahora (78), dok je pogodak za drugoligaša iz Sesveta zabio Mihaljević u 52. minuti.

Plasman u četvrtfinale hrvatskog nogometnog Kupa izborili su još i Zagreb, Istra 1961 i Rijeka.

Zagreb je u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Split 2:1. Domaćin je poveo golovima Frljužeca (42) i Šovšića (45+1), a poraz gostiju ublažio je Vidić u 76. minuti. Split je tijekom utakmice tri puta uzdrmao vratnicu suparničkog gola, no nisu uspjeli izjednačiti.

Rijeka je na Kantridi slavila protiv Intera 1:0 golom Salčinovića u 59. minuti.

Identičnim rezultatom Istra 1961 je nakon produžetaka slavila na gostovanju kod Varaždina. Pogodak odluke zabio je Karlo Primorac u 115. minuti iz jedanaesterca. Tri minute kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Jerković.