Lijepa Lena šokirala Nijemce kao Janica nas!

18.11.2011.
13:19

"Ljudi moraju biti pripremljeni na to da neću vječno biti u biatlonu. Mislim da će moj kraj u sportu doći vrlo brzo. Želim u životu probati još tisuću drugih stvari. Nisam sigurna ni da ću nastupiti na Svjetskom prvenstvu 2013. godine", šokirala je Nijemce 'Lijepa Lena', kako joj tepaju mediji.

Neuner uživa ogromnu popularnost u Njemačkoj.

Prošle je godine njezinu utrku u kojoj je osvojila drugo zlato na Olimpijskim igrama u Vancouveru putem televizijskih ekrana pratilo 9,75 milijuna Nijemaca, a prije nekoliko je mjeseci u anketi Bilda zauzela sedmo mjesto na ljestvici najvećih njemačkih sportaša svih vremena.

Neuner je s deset zlatnih i tri srebrne medalje najuspješnija biatlonka u povijesti na svjetskim prvenstvima. U karijeri je osvojila i dva zlatna i jedno srebrno olimpijsko odličje, a 2008. je sa samo 21 godinom postala najmlađa biatlonka svih vremena s naslovom ukupne pobjednice svjetskog kupa.