NEZAUSTAVLJIVI! / Braća Kvesić odlično završili EP: Anđelo postao prvak, a Ivan osvojio broncu

Image

Tijekom subote dogodit će se još četiri nastupa hrvatskih predstavnika

11.5.2024.
13:25
Sime Zelic/PIXSELL
VOYO logo

Hrvatski karatist Anđelo Kvesić postao je europski prvak, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji +84kg na Europskom prvenstvu u karateu koje se održava u Zadru.

Image
STIGLA ODLUKA /

Ništa od povratka Snježne Kraljice, Zagreb ponovno bez skijaške utrke

Image

Odlični ukupni nastup na prvenstvu Anđelo Kvesić je okrunio pobjedom u finalu protiv Talijana Mattea Avanzinija.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Subotnji dan u Zadru iz hrvatskog je kuta počeo osvajanjem brončane medalje Ivana  Kvesića koji je u poluteškoj kategoriji -84kg nadmoćno svladao Španjolca Alejandra Arencona Molinu sa 7-0 u dvoboju za treće mjesto.

Tijekom subote dogodit će se još četiri nastupa hrvatskih predstavnika. Za zlato i naslov europskih prvaka borit će se Ivan Martinac (-75 kg) i Ema Sgardelli (-50 kg). Dvoboji za brončana odličja slijede za Borana Beraka (-67 kg) i hrvatsku žensku reprezentacija u borbama.

U parakarateu slijede tri hrvatska nastupa za europsko zlato. Zasad su najmanje srebro osigurali Stipe Barić, Daniela Topić i Julija Karadakić