BRAZIL - MEKSIKO 2-0: / Brazil na krilima Neymara prizemljio atraktivne Meksikance i prošao u četvrtfinale

Brazil i Meksiko danas su u 16 sati odigrali utakmicu osmine finala Svjetskog nogometnog prvenstva

2.7.2018.
16:11
AFP

Nogometaši Brazila plasirali su se u četvrtfinale SP u Rusiji nakon što su u ponedjeljak u Samari u osmini finala svladali Meksiko sa 2-0 (0-0) golovima Neymara (51) i Roberta Firmina (88).

Bio je to peti susret na Brazila i Meksika na svjetskim prvenstvima i četvrta pobjeda Brazila, uz ukupnu gol-razliku 13-0 (SP 2018. Brazil - Meksiko 2-0, SP 2014. Brazil - Meksiko 0-0, SP 1962. Brazil - Meksiko 2-0, SP 1954. Brazil - Meksiko 5-0, SP 1950. Brazil - Meksiko 4-0)

Večeras u 20 sati u Rostovu na Donu u osmini finala sastaju se Belgija i Japan, a pobjednik tog susreta će u četvrtfinalu igrati protiv Brazila 6. srpnja u Kazanju.

UŽIVO: BRAZIL - MEKSIKO 2-0

BRAZIL: Alisson; Luis, Miranda, Silva; Fagner, Coutinho, Casemiro, Paulinho, Neymar; Jesus, Willian

MEKSIKO: Ospina; Alvarez, Ayala, Salcedo, Gallardo, Herrera, Marquez, Guardado, Vela; Chicharito, Lozano

90+6 Kraj utakmice, Brazil prolazi u četvrtfinale!

90+5 Još jedan meksički pokušaj, Lozano pronalazi Jimeneza u kaznenom prostoru, ali njegov udarac blokira Thiago Silva.

90' Sudačka nadoknada bit će šest minuta.

88' GOOOL! Brazil je odigrao brzu kontru, Neymar je probio po lijevoj strani, poslao loptu Firminu, koji nema problema sa finalnim udarcem. 2-0 za Brazil, pitanje prolaska je riješeno.

87' Gužva u šesnaestercu nakon kornera, Alisson je prvi na lopti, a suđeno je i zaleđe Carlosa Vele.

86' Layun ubacuje s desne strane, Fagner izbacuje ispred Lozana. Korner za Meksiko.

79' Brza kontra Meksika - Hector Herrera sjajno šalje dugu loptu na Lozana, koji se zabada u kazneni prostor, ali Fagner sjajno reagira i osvaja loptu u gol-autu za Alissona.

68' Willian razigrava Neymara unutar šesnaesterca, ali njegov udarac se odbija od Salceda za novi korner.

64' Willian se razigrao! Brazil lagano dolazi do šanse za šut, ali Ochoa je ponovo siguran na vratima Meksika!

61' Brza akcija Meksika - Jimenezov udarac je blokiran, ali lopta dolazi do Carlosa Vele. čiji udarac u korner izbacuje Alisson.

58' Još jedna šansa za Brazil! Fagner uzima loptu na desnom boku, sjajno vraća u sredinu, ali Paulinhov udarac brani Ochoa!

51' GOOOL! Brazil vodi 1-0! Willian je sjajno probio po lijevoj strani, opalio prema golu, a Neymar je na drugoj vratnici najbliži lopti i pogađa za 1-0!

50' Brza kontra Meksika, Gallardo se probio, Lozano mu se otvarao desno, ali Gallardo je šutirao i promašio gol Alissona.

48' Opasan udarac Philippea Coutinha, nova obrana Ochoe!

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj poluvremena, rezultat: 0-0.

40' Neymar pokušava direktno iz slobodnog udarca, lopta ide preko gola.

33' Brazil i dalje napada, Jesus i Coutinho su kombinirali, Jesus ulazi u dribling i sjajno šutira unutar šesnaesterca, Ochoa ponovo brani!

27' Brazil stvara pritisak! Neymar vraća s lijeve povratnu loptu za Coutinha, čiji udarac ide preko gola!

24' Prva prava prilika za Brazil - Neymar je sve sam napravio u kaznenom prostoru Meksika, izbio jedan na jedan sa vratarom, ali mu Ochoa skida čistu šansu.

22' Još jedna šansa za Meksiko, Carlos Vela je gurnuo Herreru u šansu, ali njegov udarac blokira Casemiro. Meksiko je puno bolji u prvih dvadesetak minuta.

16' Udarac Lozana, blokira obrana Brazila!

15' Još jedna brza akcija Meksika, Lozano probija desni bok, šalje dijagonalu, ali Hernandez ne stiže!

13' Dobra šansa za Meksiko, ali Hector Herrera ne stiže do lopte, Brazilci izbacuju u korner.

10' Meksikanci su počeli bolje, rade presing na loptu, ne daju Brazilu da se razigra, ali još nema pravih prilika.

1' Počela je utakmica!

0' Šanse Meksika uvelike će ovisiti o Lozanu