ZAIGRALA DVA HRVATA / Salzburg nije iskoristio kiks vodećeg: Novi porazom sve dalje od obrane naslova prvaka

5.5.2024.
19:07
Profimedia

Nogometaši bečkog Rapida svladali su aktualnog prvaka Red Bull Salzburg 2-0 u susretu osmog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige.

NEOČEKIVANI PORAZ /

Bjelica pred otkazom? Izgubio u golijadi kod kuće od izravnog konkurenta za ostanak

U ovom kolu tako su kiksale vodeće dvije momčadi, ali unatoč tome je vodeći Sturm dodatno povećao svoju prednost. Sturm je na domaćem terenu odigrao 1-1 protiv Hartberga, a nakon poraza Red Bull Salzurga sada Sturm ima četiri boda više.

Rapid je oba pogotka dao u drugom poluvremenu. Za 1-0 je pogodio Gruell s bijele točke, dok je u 73. minuti Burgstaller postavio konačnih 2-0.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić počeo je utakmicu za RB Salzburg te je zamijenjen u 46. minuti. Mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić za goste je zaigrao od 65. minute.