RUDEŠ ŠPALIROM DOČEKAO PRVAKA, PA GA ONDA - POBIJEDIO! / Dinamo upisao novi poraz

Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova

14.5.2018.
19:45
Luka Stanzl/PIXSELL

U posljednjem susretu 35. kola Prve HNL Rudeš je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u ponedjeljak navečer pobijedio Dinamo 1-0. Pogodak odluke zabio je Anderson u 88. minuti utakmice, a bio je to jedini udarac domaćina u okvir suparničkog gola u cijelom susretu. Nakon što je u premijernoj sezoni u Prvoj HNL pobijedio Rijeku, Hajduk i Osijek, Rudeš je tako srušio i nove prvake.

OVAKO JE IZGLEDALO DINAMOVO SLAVLJE: Gavranović kazao nešto zbog čega će ga u Rijeci još više uzeti na zub

Dinamo je, pak, nastavio i protiv Rudeša sa slabim predstavama, te - porazima. To je ono što i dalje zabrinjava Nikolu Jurčevića.

Rudeš je špalirom dočekao novog hrvatskog prvaka i odlučio ga pobijediti, da tako uzme novi "skalp" velike momčadi HNL-a, nakon što su pobijedili Hajduk. Modri su bili bolja momčad, imali čitav niz prilika, ali Kranjčevićevu ulicu još jednom napustili pognute glave...

14.05.2018. stadion Kranjceviceva, Zagreb - Hrvatski telekom Prva liga, 28. kolo, NK Rudes - GNK Dinamo. Trener Dinama Nikola Jurcevic. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo je u 84. minuti ostao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Amer Gojak. Na koncu su igrači Rudeša upisali veliku pobjedu. Srećom, po 'modre' Rijeka i Hajduk su u nedjelju kiksali, pa je Dinamo bez obzira na ishod ove utakmice osigurao naslov prvaka. Na sreću po Zagrepčane...

Uoči posljednjeg kola Dinamo vodi na ljestvici sa 70 bodova, na drugom mjestu je Rijeka koja ima tri boda manje, ali i slabiji međusobni omjer, dok je Hajduk treći sa 66 bodova. Posljednja dva mjesta drže Istra 1961 i Cibalija sa po 26 bodova. U zadnjem kolu Istra će dočekati Rudeš, dok Cibalija gostuje kod Lokomotive.

REZULTATI: Slaven Belupo - Istra 1961 1-0 Rudeš - Dinamo 1-0

U nedjelju: Cibalia - Rijeka 0-0 Hajduk - Osijek 1-1 Inter - Lokomotiva 1-2