nba liga / Cleveland sve bliži vrhu Istoka, a Bryant Jordanovom rekordu

Kobe Bryant je s 32 koša pomogao Los Angeles Lakersima doći do pobjede protiv Sacramenta (98-95) i približio se na samo 31 poen Michaelu Jordanu na listi najboljih strijelaca svih vremena.

10.12.2014.
12:31
AP Images

Košarkaši Clevelanda svladali su vodeću momčad Istočne konferencije NBA lige Toronto Raptorse sa 105-101 i stigli do osme uzastopne pobjede kojom su stigli do 4. mjesta na Istoku.

Cavsi su do domaće pobjede nad Raptorsima stigli preokrenuvši zaostatak od 14 poena (59-73) s početka treće četvrtine. LeBron James je s 35 koševa bio najbolji strijelac utakmice, a pogodio je i tricu 48 sekundi prije kraja, kojom je Cleveland prvi put poveo nakon prve četvrtine. Kevin Love je ubacio 17 poena uz devet skokova, a Kyrie Irving imao je 13 koševa i 10 asistencija. Terrence Ross i Jonas Valančiunas su sa po 18 koševa predvodili strijelce Toronta, čiji su igrači u prvom poluvremenu imali čak 65 posto šuta.

New York Knicksi su u New Orleansu (93-104) doživjeli deveti uzastopni poraz.

"U ovom trenutku imamo gubitnički mentalitet, jer ne znamo kako završiti utakmicu", izjavio je predsjednik Knicksa Phil Jackson uoči dvoboja, ne bi li razbudio igrače. No, ni to nije pomoglo.

U još je lošijem nizu Detroit koji je kod kuće izubio od Portlanda (86-98). Pistonsi su poraženi 13. put zaredom. Portland je petom uzastopnom pobjedom zadržao korak s vodećim momčadima Zapadne konferencije. Trail Blazersi su trenutno na diobi drugog mjesta s Memphisom (17 pobjeda i 4 poraza) koji je u noći s utorka na srijedu svladao Dallas (114-105). Grizzliese je do pobjede nad Mavericksima s 30 koševa, pet skokova i šest asistencija predvodio Marc Gasol. Zach Randolph je imao 17 skokova i 13 skokova. Najbolji strijelac Dallasa je s 30 poena bio Chandler Parsons.

Kobe Bryant je s 32 koša pomogao Los Angeles Lakersima doći do pobjede protiv Sacramenta (98-95) i približio se na samo 31 poen Michaelu Jordanu na listi najboljih strijelaca svih vremena. Jordan je na toj listi treći s 32.292 poena, a ispred njega su Kareem Abdul-Jabbar (38.387) i Karl Malone (36.928).