BEZ PORAZA U NLB LIGI / Cibona uvjerljiva protiv Budućnosti

"Vukovi" su i u 8. kolu bili uvjerljivi pobijedivši goste iz Podgorice 79:54. Zagreb i Cedevita doživjeli su poraze od Širokog Brijega, odnosno Union Olimpije.

17.11.2009.
19:42

I nakon osmog kola košarkaške regionalne NLB lige Cibona je ostala jedini klub bez poraza. Ovaj put u Draženovom domu "nastradala" je podgorička Budućnost. Cibona je slavila 79:54.

Utakmica je odlučena u drugoj četvrtini, kada su "Vukovi izgrizli" goste dobivši tu dionicu 26:8, pa su na poluvrijeme otišli sa 25 koševa viška, a tu su prednost održali do kraja susreta.

Kod Cibone najefiksniji su bili Lukša Andrić sa 14, Tomislav Zubčić sa 13 i Marko Tomas sa 12 koševa.

Budućnost je predvodio Marko Simonović sa 15 poena.

Nakon četiri uzastopne pobjede Zagreb CO je u gostima poražen od Širokog Brijega sa 72:74. Najbolji igrač Zagreba bio je Ante Tomić sa 24 koša, a Široki je predvodio Chester Mason sa 20 poena.

Zagrebačka Cedevita je na domaćem terenu izgubila od ljubljanske Union Olimpije sa 70:73. U momčadi Cedevite briljirao je Andrija Žižić sa 29 poena, a kod Olimpije Sašo Ožbolt je ubacio 17, a Matthew Vincent Walsh 16 koševa.